פוקס עיצוב אתרים - התאמה לקידום

התאמה לקידום

אופטימיזציה לקידום (נקרא גם SEO) היא עבודה על קריטריונים של מנועי החיפוש, בראשם Google במטרה לקדם את האתר בתוצאות העולות במנועי החיפוש, והיא מתחילה כבר משלב של בניית אתרים.

כבר בתהליך בניית האתר יש לקחת בחשבון את מנועי החיפוש ולהתאים את האתר, על כל דפיו, לפרמטרים הגורמים לאתר להיות רלוונטי ולהופיע בפני כמה שיותר גולשים. מנועי החיפוש מוצאים את האתרים הרלוונטיים למילות החיפוש וממיינים אותם תוך התבססות על קריטריונים שונים הקשורים לאתרים עצמם.

חשוב להבין שמנועי החיפוש אינם מופעלים על ידי בני אדם אלא באמצעות אלגוריתם מחשב אשר מדרג את האתר ונותן לו ציון על בסיס "חוקים יבשים" הנוגעים לקוד ולתוכן של האתר כגון: שימוש בתגיות, הגדרות מילות מפתח ב Meta Data, תאימות לדפדפנים וכיוצא בזה. מכאן, שאופטימיזציה כוללת: התאמת מבנה האתר והחלק האחורי שלו (הקוד) וכן החלק המילולי שלו (התוכן).

התאמת מבנה האתר

כאשר מנועי חיפוש סורקים אתרים הם מעוניינים לראות שהקוד של האתר בנוי בצורה נכונה. שימוש במילות המפתח הרלוונטיות בקוד html, בכותרות, ב H1 וב- H2 ושימוש בתגים הנכונים.

כך למשל, לכל תמונה באתר צריכה להיות מקבילה טקסטואלית (תגית ה alt) המשפרת את נגישות התמונות באתר. בנוסף, נדרשת בנייה איכותית של קישורים פנימיים באתר, בין דפי האתר לבין עצמם: רצוי שעל מנת להגיע לדף באתר לא יצטרך הגולש להקליק על יותר משני קישורים.

דוגמא נוספת, שימוש בגרפיקה אינה "קריאה" למנועי החיפוש. מנועי החיפוש יכולים לסרוק אתרי פלאש באופן חלקי ומוגבל ביותר. לפיכך יש להמעיט בקבצי פלאש באתר.

ישנה חשיבות גדולה להתאמת האתר לכל הדפדפנים. גולשי האינטרנט משתמשים בדפדפנים הנפוצים הבאים: Internet Explorer , FireFox ו Chrome Google - על האתר לעבוד באופן זהה ותקין בכולם. לאחרונה התווסף הצורך להתאים אתרים גם לתצוגת iphone ודומיו.

למהירות טעינת עמודים יש גם תפקיד חשוב: ככל שהאתר עולה ותמונותיו נטענות מהר יותר, כך האתר מדורג טוב יותר ע"י מנועי החיפוש.

התאמת הטקסט של האתר

דף אתר אינטרנט מורכב מאוסף גדול של תגיות (tag באנגלית - הן למעשה מילות מפתח חכמות המשויכות לפיסת מידע באינטרנט כמו טקסט, תמונה או וידאו) שלמעשה מורות לדפדפן כיצד לסווג ולמיין את המידע ולהציג את הדף.

התגיות מאפשרות למנועי חיפוש להגיע לתוצאות שאנו מבקשים גם לפי הקונטקסט (ההקשר) של המילה, למשל, מנוע החיפוש יודע כבר מהניסיון ש"דפני ליף" קשורה ל"מחאת האוהלים" ול"העם דורש צדק חברתי" וכך הלאה. הגדרה נכונה של תגיות התיאור למנועי החיפוש תשפר את דירוג האתר במילות החיפוש המבוקשות.

מילות המפתח הללו הקיימות בתוך האתר (חלקן מוטמעות באופן שאינו נראה לעין הגולש באמצעות Meta Data) – גם לגביהן קיימים "חוקים" למשל אין לחזור באתר על מילות המפתח בצורה מופרזת מידי. לצורך העניין, גוגל יחשב גם כמה זמן מבקר הגולש באתר בדף ספציפי על מנת להחשיבו כרלוונטי למילות חיפוש. לפיכך, יש חשיבות גדולה להזנת תוכן מעניין ומקורי באתר, הימנעות משגיאות כתיב וחזרה על תכנים.

לסיכום

עליי להדגיש כי אינני עוסקת בקידום אתרים, אלא מעניקה קידום בסיסי לאתרים שאני בונה, כמפורט לעיל. רק אנשי מקצוע העוסקים בתחום באופן קבוע (והיזהרו משרלטנים בתחום פרוץ זה !) באמת יכולים להתחקות אחר הפרמטרים, המשתנים כל שבוע וקובעים דרישות חדשות לדירוג אתרים, ולשכלל את שיטות האופטימיזציה. יחד עם זאת, אני נותנת לכל אתר נקודת פתיחה טובה והתאמה מרבית לקידום, בכלים המקצועיים העומדים לרשותי כבונה אתרים.

 

 • אוורסט נדל"ן

  ענת היקרה, המון תודה על העיצוב המרהיב והיצירתי של האתר שבנית עבורנו בברכה,
  לירן קוממי, מנכ"ל - מאי 2011
 • ג'ינוגלי - מרכז לאומנות

  ענת שלום רב, בניית האתר של ג'ינוגלי איתך הייתה מוצלחת ביותר. האתר מושך ומסקרן ותגובות הצופים נלהבות. תודה רבה!
  תמרה, מנהלת מרכז ג'ינוגלי
  אפריל 2012
 • עו"ד אריק בן-ארי

  ענת בנתה עבורי אתר מקצועי, דינמי ואסטתי. במהלך הקמת האתר היא היתה קשובה לצרכי, יצירתית ויעילה. התוצאה שהתקבלה היא אתר נוח לתפעול כמנהל האתר, ונעים לגלישה כמשתמש.
  עו"ד אריק בן ארי
  מאי 2012
 • מכון מיכאל

  ענת היתה מאוד נגישה, ענתה על כל שאלה, יעצה גם בנושאי עיצוב וגם בענייני תוכן, והדריכה אותי לכל אורך בדרך גילתה תושיה ויצירתיות, כל פניה שפניתי נענתה במהירות ובכובד ראש. האתר שיצרה עבורי התאים לי כמו כפפה ליד, כל מי שרואה את האתר מתרשם בצורה מאוד חיובית, גם אנשים שאינם מהתחום המקצועי שלי. האתר מאוד ברור, צבעוני במידה, לא עמוס יתר על המידה מאוד ממליץ!!! מי שמעוניין לקבל חוות דעת מוזמן לפנות אלי ישירות.
  ארז שרייבר, מנהל
  יוני 2012
 • ניצוצות - אימון אישי

  הפגישה איתך הפיגה תוך שניות בודדות את כל החששות ותוך מספר דקות הבנתי שהגעתי למקום הנכון!. בפשטות בגובה עיניים במיומנות וידע מדהים חשפת בפני את עולם העיצוב. מהירות וזמינות היוו עמוד התווך.. כל שאלה, כל בעיה פתרת ללא בעיה ואין לי מספיק מילים כדי להודות לך !!הקמת לי אתר לתפארת - הרבה מעל הציפיות מקורית, יצירתית, בעלת ידע רב, ניסיון, מהירה, זמינה אלו רק מילים קטנות בתוך ים האיכויות שלך. מודה לך על הכל.חייבת המון.
  הילה ורדי, מאמנת
  יולי 2012
 • עו"ד נעמי שטוקס

  ענת פוקס עיצבה עבורי את האתר של "משרד עו"ד נעמי שטוקס בכר" http://www.stux-law.com/. האתר עוצב בטוב טעם, במקצועיות רבה ובהתאם לאופי המשרד. בזכות האתר היפה, הגדלתי את כמות הלקוחות שלי ויש לי "כרטיס ביקור" מרשים. ענת היא מעצבת אינטילגנטית ונעימת הליכות והיה כיף גדול לעבוד מולה. ממליצה בחום!
  עו"ד נעמי שטוקס
  פברואר 2012
 • קבוצת חולי GBS

  מכתב המלצה זה נכתב בשם כל חברי קבוצת התמיכה לחולי גיליאן-ברה ו- CIDP. ענת בנתה את אתר האינטרנט למען קבוצת התמיכה בשנת 2009 ותומכת בו (ובנו) מאז ללא הפסקה. בניית האתר בוצעה על ידי ענת בצורה מקצועית מאוד ועם מתן תשומת לב לכל פרט, צבע, תמונה ותוכן. הידע המקצועי הרב של ענת, הכשרון והמומחיות שלה בבניית האתר משתלב היטב עם הרגישות שלה, החום, הסבלנות וההבנה הרבה שהפגינה לתחום ככלל ולאתר הספציפי הזה והאנשים מאחוריו בפרט. התמיכה והליווי הבלתי פוסקים של ענת באתר מאז בנייתו, ראויים לציון מיוחד. כל בקשה קטנה כגדולה נענית על ידה במהירות וברצינות רבה ומבוצעת על הצד הטוב ביותר. אין ספק כי זכינו לעבוד עם מעצבת אתרים יוצאת דופן ועל כך תודתנו הרבה.
  באהבה רבה, תמר
  יולי 2011
 • בית ספר חיים ישראלי

  כשחיפשנו מעצבת אתרים, חיפשנו מישהי שכמובן תהיה מקצועית אבל גם אנושית (שתדע לדבר בשפתנו ללא מילים לא ברורות..). ידענו שאנחנו צריכים אתר לבית הספר ולתוכנית החינוכית ומעבר לכך לא ממש ידענו מה אנחנו רוצים שיהיה בו. פנינו לענת והכרנו אישה מדהימה! חייכנית, מקצועית ואמינה. כזו שיודעת להתאים לך בדיוק את האתר שאתה צריך מבלי לדבר הרבה. ענת עשתה עבודה נפלאה-בדקה עבורנו אתרים חינוכיים, התאימה לנו את הצבעים והוסיפה את כל הדרישות הייחודיות לנו. הכול עם המון סבלנות, יצירתיות והבנה. יש המון מעצבי אתרים בחוץ. היתרונות של ענת הם בליווי האישי גם לאחר בניית האתר, בגמישות שלה וביכולת היצירתית שלה. אנחנו שמחים מאוד בבחירה שלנו. תודה על האתר המקסים !!
  אריאלה קפלן
  אוגוסט 2012

01מומלץ לעדכן את תכני האתר באופן קבוע. הגולשים ירצו לחזור לאתר לעיתים קרובות וירגישו שהוא דינמי.

02כדאי לכוון את הגולשים לבצע פעולה באתר ע"י אלמנטים ויזואליים וטקסטואלים: למשל רכישה, הרשמה לניוזלטר.

03עיצוב נקי ומינימאלי הוא תמיד עיצוב מנצח. הקפדה על אחידות העיצוב כגון קישורים באותו צבע, לוגו בכל דף ומיעוט בבלוקים של מלל, אינם מעמיסים על עין הגולש ומכוונים אותו למסרים העיקריים של האתר.

04לפלאש יש ערך ויזואלי מרשים, אך בעייתי מבחינת מנועי החיפוש. אם מיקומו של האתר חשוב לכם במנוע החיפוש, אתר המבוסס כולו על פלאש יהיה בעייתי. כמו כן, פלאש כבד ולוקח זמן לטעון אותו באתר.

אתר תדמיתי

אתר תדמיתי

אתר תדמיתי אתרי תדמית הינם אתריי מידע שיווקיים, אשר מטרתם העיקרית הוא לספק אינפורמציה אודות העסק,...

אתר קטלוג/חנות

אתר קטלוג/חנות

אתר קטלוג/חנות אתר קטלוג הינו אתר המספק לגולשים מידע מפורט, עד כמה שניתן, אודות מוצרים שונים...

אתר נדל"ן

אתר נדל"ן

אתר נדל"ן אפשרויות מבקרי האתר: תפריט חיפוש נכס עם אופציה לחיפוש מתקדם תצוגה של נכסים נבחרים בדף הבית תצוגת...

מעוניינים באתר?

קבלו הצעת מחיר ללא התחייבות
 1. שם מלא:
  נא להכניס את השם
 2. אי-מייל:
  אי מייל לא תקין
 3. סוג האתר:
  נא לבחור מהרשימה
 4. הקלד קוד:
  הקלד קוד:
  Invalid Input

 5.   
Scroll to Top